DobroProjekty v době krize

Podnikáte? Vyplňte formulář

Kde sehnat roušky?

Minimálně jednu výhodu současný stav má. Tak jako v každé krizi se ukazuje pravý charakter lidí, probouzí se vlna solidarity a lidé (alespoň někteří) se dokáží semknout a spolupracovat. 

Stejně tak vzniká mnoho projektů, které poskytují pomoc menším podnikatelům a živnostníkům, pro které není tato doba vůbec jednoduchá. Přinášíme vám seznam projektů v celorepublikovém měřítku – ať už pro inspiraci, co se dá dělat nebo pro vás, kteří chcete podporovat a pomáhat.

Celorepublikové projekty

Nakup bezpečně

Díky tomuto projektu může mít každý obchůdek svůj vlastní e-shop. Nakup bezpečně je projekt, díky kterému můžete dál nakupovat ve svých oblíbených potravinách, drogeriích i lékárnách. Jako dřív, jen o něco bezpečněji. Nákup vyřídíte doma online, obchod zboží připraví a vy si ho jen vyzvednete. Bez dlouhého vybírání, čekání ve frontě a obav.

Zachraň hospodu

Tam, kde vždycky panoval typický šum, je teď liduprázdno. Pro gastronomická zařízení nastaly smutné časy a některé z nich už nikdy nemusí přivítat žádného hosta. Máte hospodu? Stávající i budoucí hosté vám mohou pomoci překlenout těžké časy. Nabídněte jim vouchery v libovolné hodnotě na svoje služby, získejte okamžitě prostředky a zachraňte svůj podnik.

Zachraň pivo

Tým pivovaru Kytín a přátel okolo vytvořil projekt Zachraň pivo, který sdružuje minipivovary. Pokud máte minipivovar, zaregistrujte se! Pokud ne, tak minipivovary zachraňte tím, že jim pivo pomůžete vypít. Znáte snad příjemnější způsob, jak pomáhat?

Antivir na HitHitu

Tento crowdfundingový portál přišel se speciální kampaní s názvem Antivir, kam se můžete jako podnikatelé zapojit. Ničí vám koronavirus podnikání? Získejte pro vaši živnost peníze, které nemusíte vracet. Požádejte vaše zákazníky minulé, současné i budoucí, aby si předplatili vaše služby nebo výrobky. 

Donio

Donio je místo, kde si kdokoli může snadno založit sbírku. Ať už chcete sbírku vytvořit pro sebe, kamaráda, který onemocněl, nebo se třeba složit na hřiště se sousedy, jsme tu pro vás. Na tomto webu založíte sbírku snadno a rychle a po jejím skončení získáte 100 % vybrané částky.

Nenecháme vás v tom

Seznam v rámci projektu Nenecháme vás v tom nabízí pomoc českým firmám a živnostníkům, jejichž podnikání bylo nejvíce zasažené koronavirovou nákazou, v podobě zvýhodněné, či bezplatné inzerce, a to v celkové výši 100 000 000 Kč.

Spojujeme Česko

Přehled dobroprojektů, které v souvislosti s koronavirovou pandemií vznikají. Inspirujte se nebo se zapojte do některého z nich.

Lokální projekty

Líťák si pomáhá

Okresní hospodářská komora v Litoměřicích s partnery připravila jednoduchý způsob, jakým propojit místní aktivní lidi s podnikateli, kteří mají také nedostatek různého materiálu.

Musíme si pomáhat v Plzni

Tento web vznikl za účelem sdružování informací o fungujících podnicích a službách v Plzni, tak abychom pomohli podnikatelům a živnostníkům v této složité době.