V rámci novoroční kutnohorské ankety jsme vyzpovídali i ředitelku Základní umělecké školy Kutná Hora Kateřinu Fillovou.

Co chystáte na rok 2024? Čekají návštěvníky u vás nějaké novinky nebo změny?

ZUŠ pro rok 2024 připravuje mnoho koncertů, výstav a vystoupení. Od února se škola zapojí do soutěží ZUŠ – v letošním roce vypsaných pro smyčcové nástroje, hru na klavír a kytaru, literárně-dramatický a výtvarný obor a pro dechové orchestry. Naši žáci se představí ve všech těchto soutěžích. Už teď vrcholí i přípravy na tradiční ZUŠ OPEN Kutná Hora 2024, které připadne na 27.–31. 5. 2024. Opět se během celého týdne představí všechny naše obory na různých místech v Kutné Hoře. Velkého úspěchu dosáhla ZUŠ Kutná Hora i v letošním roce. Opět byla vybrána do celorepublikového zakončení ZUŠ OPEN 2024 a představí se se svým programem 8. 6. 2024 ve Valdštejnské zahradě na závěrečném slavnostním programu, který je pod záštitou Senátu Parlamentu ČR.

Na závěr školního roku se na svých samostatných koncertech, výstavách a dalších vystoupení představí i naši absolventi. Žáci výtvarného oboru připravují také několik výstav, účastní se workshopů a spolupracují i na ilustracích k chystané knize Kutná Hora a okolí v pohádkách Radany Štočkové.

Na co se v tomto roce osobně nejvíce těšíte? Doporučili byste nějakou akci/událost?

Plánovaných kulturních akcí je letos opravdu mnoho. Pro mě osobně je důležitý celý týden věnovaný ZUŠ OPEN, kde během jednoho týdne představíme  všechny naše obory. Potkat se můžeme i na Královském stříbření Kutné Hory.