Andrea Kapounková: Do Vlašského dvora za kulturou a zábavou třeba na koncerty v královské kapli

Andrea Kapounková: Do Vlašského dvora za kulturou a zábavou třeba na koncerty v královské kapli

V rámci novoroční kutnohorské ankety jsme vyzpovídali i Andreu Kapounkovou z Průvodcovské služby Kutná Hora.

Co chystáte na rok 2024? Čekají návštěvníky u vás nějaké novinky nebo změny?

Novinkou letošního roku je kapesní mapa města, kterou si návštěvníci mohou pořídit i u nás na pokladně. Najdou v ní naše průvodcovské trasy, ale také si mohou interaktivně „odškrtat“ své zážitky při návštěvě Kutné Hory. Chceme pokračovat v interaktivních prohlídkách Vlašského dvora nazvaných Poklad na Vlašském dvoře, kdy hravou formou získáváte nebo ztrácíte pražské groše podle scénáře, který může vzdáleně připomínat soutěž O poklad Anežky České. Doporučujeme také karetní hru (H)ražba, která vyšla na konci roku 2023 a do prodeje šla od ledna 2024 – je malá, skladná a dá se vzít do batůžku na jakýkoliv výlet.

Znovu chystáme spoustu akcí pro ty, kteří si zvykli do Vlašského dvora chodit za zábavou a kulturou. Rádi bychom všechny pozvali na pravidelné středeční koncerty v královské kapli, které jsou na programu vždy poslední středu v měsíci. V průběhu března přijde Vítání jara (pravděpodobně 21.3.2024), v květnu nás čeká spolupráce s festivalem Dva písaři fest, připravujeme také výstavy v prostorách spodního patra kaple prohlídkové trasy. Třikrát kněžna Libuše prorokovala slávu Kutné Hory, a tak do třetice odehrajeme scénické představení Příběh mince (červen: 13., 14., 15. 6 | červenec: 11., 12., 13.7. | srpen: 22., 23., 24.8. | září: 5., 6. 9.). V říjnu se mohou návštěvníci těšit na Třetí keramický trh (5. 10. 2024) a spolupráci s kutnohorskou čokoládovnou Lidka.

Na co se v tomto roce osobně nejvíce těšíte? Doporučili byste nějakou akci/událost?

Na krásná setkání s milými lidmi, ať už umělci, prodejci, majiteli firem, cestovek, návštěvníky nebo náhodnými kolemjdoucími… Podle mě má Kutná Hora stále velký potenciál nabídnout tomu, kdo přijede nebo i tomu, kdo tu žije, spoustu krásných zážitků. Jen je třeba, umět je najít. Jinak se samozřejmě těším na Příběh mince, ale to je trošku profesní deformace, nicméně je to takové moje dítko, které právě spojuje dost různých lidí do jednoho konkrétního celku. A spolupráce, ta mě baví. 

Kutnohorská novoroční anketa 2024

Kutnohorská novoroční anketa 2024

Se začátkem nového roku jsme oslovili lidi, kteří život v Kutné Hoře a jejím okolí aktivně dělají lepším jako šéfové institucí, členové spolků, podnikatelé nebo inciátoři nejrůznějších akcí, aby nám řekli, co nového letos chystají. Nechte se nalákat na to, co pro vás...

O autorovi

Lenka Penkalová

Novinářka (Dva písaři).