Lada Bartošová: V říjnu se Kutná Hora stane hlavním městem Čokoládové republiky

Lada Bartošová: V říjnu se Kutná Hora stane hlavním městem Čokoládové republiky

V rámci novoroční kutnohorské ankety jsme vyzpovídali i Ladu Bartošovou, majitelku Muzea čokolády a čokoládovny Lidka.

Co chystáte na rok 2024? Čekají návštěvníky u vás nějaké novinky nebo změny?

V říjnu 2024 se Kutná Hora stane hlavním městem Čokoládové republiky, velkého českého čokoládového festivalu. Do Kutné Hory přijedou téměř všichni čeští řemeslní výrobci čokolády, město ožije latinskoamerickou hudbou a po celý víkend po celém centru bude možné ochutnávat čokoládu, navštěvovat přednášky o čokoládě, různé degustace nebo koncerty a místní restaurace a kavárny nabídnou speciální čokoládové menu. Prostě Kutná Hora se na jeden víkend stane městem čokolády. Tenhle festival jsme si vysnili už před pár lety a konečně je tady, tak sned vše napoprvé klapne.

Na co se v tomto roce osobně nejvíce těšíte? Doporučili byste nějakou akci/událost?

Na co se těším nejvíc já? Těším se na jarní dny… až budu zase každé ráno brouzdat rosou kolem Vrchlice se psem, na podvečery s rodinou a přáteli, kdy si sedneme na zahradě nebo v oblíbené kavárně a budeme se jen tak slunit a užívat si společné chvíle.

Kutnohorská novoroční anketa 2024

Kutnohorská novoroční anketa 2024

Se začátkem nového roku jsme oslovili lidi, kteří život v Kutné Hoře a jejím okolí aktivně dělají lepším jako šéfové institucí, členové spolků, podnikatelé nebo inciátoři nejrůznějších akcí, aby nám řekli, co nového letos chystají. Nechte se nalákat na to, co pro vás...

O autorovi

Lenka Penkalová

Novinářka (Dva písaři).